Nederland koploper in EU met internetbankieren

Ruim negen van de tien Nederlanders regelt zijn bankzaken met internetbankieren, aldus de Zweedse fintech-onderneming Trustly.
De betaaldienstverlener deed onderzoek in Nederland, Zweden, Spanje, Italië, Frankrijk, Groot-Brittanië en Duitsland. In ieder land werden duizend respondenten tussen 18 en 66 jaar ondervraagd. De Nederlanders worden geëvenaard door de Zweden en de Duiters eindigen onderaan de ranglijst.

 

Hoogste vertrouwen en tevredenheid

Nederlandse respondenten geven vaker aan vertrouwen te hebben in hun bank (86 procent van de respondenten) en tevreden te zijn over hun bank (88 procent). Bovendien wordt internetbankieren in Nederland door meer respondenten veilig en gemakkelijk gevonden dan in de andere zes landen.

Het volledige online onderzoeksrapport van Trustly staat op  http://thestateofonlinebanking.com .

Onderzoek van het CBS

Ook het CBS onderzoekt periodiek het gebruik van internetbankieren. De laatste keer gebeurde dat in 2016 en toen bleek dat 86 procent van de Nederlanders ouder dan 12 jaar regelmatig internetbankiert. In 2014 was dat ook al zo.