Voor kerst 40 procent vaker gepind en 50 procent vaker met iDEAL betaald

Dit jaar is in de aanloop naar Kerstmis 40 procent vaker gepind en 50 procent vaker met iDEAL betaald dan vorig jaar. Daarbij moet wel worden aangemerkt dat de inkoopperiode dit jaar twee dagen extra telde. Dit jaar zijn ook weer de dagrecords gebroken: op vrijdag 23 december zijn 17,7 miljoen pinbetalingen verricht. Vorig jaar werd het record met 16,3 miljoen betalingen gezet, op woensdag 23 december. Dit jaar is het record van het aantal pinbetalingen per seconde gebroken op zaterdag 24 december. Tussen 14.00 uur en 14.30 uur werden 536 pinbetalingen per seconde gemeten. Het vorige record stond op 528 pinbetalingen per seconde, op donderdag 24 december.

Het dagrecord voor iDEAL was op vrijdag 25 november, ‘Black Friday’, met ruim 1,4 miljoen iDEAL-betalingen op één dag.